Osuszanie po zalaniu

uslugi_11

Na ratunek zalanym mieszkaniom

Osuszanie budynków po zalaniu jest procesem polegającym na usuwaniu wilgoci z powierzchni i głębi zawilgoconych materiałów. Wybór metody należy dobrać odpowiednio do warunków panujących w danym pomieszczeniu, rodzaju zalanego materiału oraz stopnia zawilgocenia. Mokre materiały poprzez osuszanie powietrza oddają do otoczenia wilgoć, która zwiększa ryzyko uszkodzenia tynków, drewna oraz gipsu.

Jak najszybsze osuszanie ścian ma ogromne znaczenie

Przy dużej wilgotności może pojawić się grzyb na ścianie, ale zanim weżniemy się za jego usuwanie, należy ustalić przyczynę ich występowania i dobrać odpowiednie preparaty chemiczne oraz zastosować specjalistyczne urządzenia. Takie kompleksowe działanie pozwala na skuteczne pozbycie się wszelkich grzybów oraz pleśni bez uszkadzania tynków. Przy dużej wilgotności pleśnie świetnie się rozwijają, tworząc rozległe skupiska atakujące materiały budowlane. Osuszacze powietrza do niezwykle skuteczny sposób eliminacji grzybów pleśniowych z zainfekowanych powierzchni oraz zarodników pleśni z powietrza. Zapobieganie zawilgoceniu to jednocześnie zapobieganie zagrzybieniu, które z kolei może powodować uczulenia oraz wiele chorób.

uslugi_8

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych osuszaczy powietrza?

Długotrwała wilgoć w pomieszczeniu mieszkalnym powoduje pogorszenie się parametrów powietrza, co przekłada się na pogarszające się zdrowie domowników. Dodatkowo dochodzi do pojawienia się pleśni, grzybów oraz drobnoustrojów, a także do rozwoju korozji. Kolejnym skutkiem jest pogorszenie się izolacyjności murów, a więc wzrastają koszty ogrzewania. Duża wilgoć wiąże się też z obniżeniem trwałości murów oraz powolna degradacją elementów budynku.

Dlatego też tak ważne jest możliwie jak najszybsze odprowadzenie budynku do stanu normalnej wilgotności, co jest możliwie dzięki osuszaczom powietrza. Decydując się na wynajem osuszacza mamy gwarancję regularnego sprawdzania wilgotności pomieszczeń, murów i posadzek, dzięki czemu urządzenia pracują tylko tak długo, jak jest to konieczne. Jest to więc znacznie tańszy i szybszy sposób od tradycyjnych metod na pozbycie się wilgoci na skutek zalania.
Dzięki osuszaczom powietrza można zminimalizować szkody, przyspieszyć prace remontowo-naprawcze, poprawić jakość życia, zabezpieczyć poniszczenia przed rozwojem grzybów i pleśni oraz znacznie obniżyć koszty ogrzewania domu.