Profesjonalne ozonowanie

uslugi_9

Profesjonalne ozonowanie na wagę złota

Zapewnienie maksymalnej czystości mikrobiologicznej to jedno z głównych, najistotniejszych zastosowań procesu ozonowania. To właśnie podczas drogocennego występowania tego zjawiska, cząsteczka ozonu ulega rozpadowi, wytwarzając tlen cząsteczkowy. Proces ozonowania utożsamiany jest z zaawansowanym zjawiskiem utleniania, pożądanym w procesach technologicznych w wielu dziedzinach.

O wszechstronnym zastosowania ozonu słów kilka

Wyjątkowo cenne zastosowanie ozonu dotyczy takich obszarów jak gastronomia, służba zdrowia, przetwórstwo mięsne, ogrodnictwo, transport, hotelarstwo, szkoły czy domy i mieszkania po pożarach bądź powodziach. Wśród jego najważniejszych zalet wymienia się:
– szybkość działania (nawet 3000 razy większa, niż w przypadku podobnie działającego chloru)
– wyjątkową skuteczność
– ekologiczne bezpieczeństwo
– oszczędność – ozon nie wymaga zastosowania drogich środków chemicznych

Pomieszczenia ekologicznie oczyszczone

Zjawisko ozonowania dedykowane jest głównie dezynfekowaniu, dezodoryzacji oraz deakaryzacji pomieszczeń. Służyć ma pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów, skutecznemu zniszczeniu ognisk wirusów, bakterii, grzybów, pleśni, a nawet roztoczy czy alergenów. Zastosowanie ozonu to także kompleksowa sterylizacja i dezynfekcja, tak pożądane w pomieszczeniach użytku publicznego czy miejscach, gdzie prowadzi się produkcję spożywczą.

Generator ozonu – bez niego ani rusz!

Skuteczne ozonowanie nie byłoby możliwe, gdyby nie skorzystanie z profesjonalnych urządzeń i maszyn wytwarzających ozon właśnie. Ich działanie oraz wydajność, dopasowane do kubatury odpowiednich pomieszczeń, potrafi w krótkim czasie doprowadzić do całkowitej dezynfekcji i sterylizacji, stwarzając warunki do efektywnej produkcji przemysłowej, spożywczej czy po prostu do komfortowego funkcjonowania na co dzień w prywatnych warunkach mieszkalnych. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy przestrzeń mieszkalna zajmowana jest przez osoby podatne na alergię.

Ozonowanie wykonane przez profesjonalistów, równie specjalistycznym sprzętem, przynosi największe i najbardziej pożądane efekty. Z wyników rozwoju technologicznego korzystać warto zawsze tam, gdzie zachodzi taka konieczność. A jeśli nie zachodzi, warto ją stworzyć. Choćby dla zdrowia właśnie.